Cristiano Ronaldo videl pri debute v Lige majstrov v drese Juventusu Turín červenú kartu, jeho tím napriek tomu vyhral na ihrisku Valencie 2:0.

FC VALENCIA – JUVENTUS TURÍN 0:2 (0:1)

Góly: 45´, 51´ Pjanič (oba z 11 m)

ŽK: Parejo, Murillo, Vezo – Sandro, Szczesny, Rugani

ČK: 29´ Ronaldo

Zostavy:

Valencia: Neto – Vezo, Gabriel, Murillo, Gaya – Soler, Parejo, Wass, Guedes – Rodrigo, Batshuayi

Juventus: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Khedira, Pjanič, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukič, C. Ronaldo

Dostal ju od nemeckého rozhodcu Felixa Brycha v 29. minúte zápasu H-skupiny na pôde Valencie po kontakte so súperom v šestnástke domácich. Portugalčan ani jeho spoluhráči nesúhlasili s verdiktom, Ronaldo ťažko niesol predčasný odchod do kabín a v útrobách štadióna ho utešoval aj bývalý hráč Juventusu Pavel Nedvěd. Turínčania sa napriek tomu dostali v závere úvodného dejstva do vedenia, Miralem Pjanič premenil jedenástku. Pjanič využil v 51. minúte aj druhý pokutový kop a zabezpečil hosťom triumf 2:0. Aj Valencia mala na konci k dispozícii penaltu, ale Parejo nedal.