Veľký istanbulský šláger medzi odvekými rivalmi Galatasarayom a Fenerbahce, ktorého aktérom bol aj slovenský reprezentant Martin Škrtel, mal poriadne nechutnú dohru.

Priamo po záverečnom hvizde sa v stredovom kruhu strhla obrovská strkanica. Do nej sa vzápätí zapojili aj striedajúci hráči a fanúšikovia domácich, ktorí zaútočili na hráčov Fenerbahce. Jeden z hosťujúcich futbalistov bol doslova prenasledovaný, nakoniec sa mu však podarilo dostať do priestorov šatní a utiecť rozvášnenému davu. Napätú atmosféru museli upokojovať policajné zložky, ktoré sa navyše dostali do konfliktu s horkokrvnými fanúšikmi domácich priamo na tribúnach a čelili početným atakom.

Rozhodca za pozápasovú potýčku „odmenil“ červenou kartou trojicu hráčov. Na strane Galatasarayu ju videl senegalský záložník Papa Ndiaye, na strane Fenerbahce dvojica Jailson a Roberto Soldado.

Galatasaray odštartoval derby lepšie, keď sa v 31. minúte dostal do vedenia gólom Donka. Na 2:0 zvyšoval v 49. minúte Linnes a zdalo sa, že domáci majú opraty duelu pevne v rukách. Záverečnú polhodinu však nezvládli, keď sa Fenerbahce podarilo v rozpätí šiestich minút vyrovnať. V 66. minúte najskôr Valbuena premenil penaltu, o druhý presný zásah sa napokon v 72. minúte postaral Jailson a zaistil hosťom aspoň bod.

Futbalisti Galatasarayu tak nevyužili možnosť dostať sa priebežne na vedúcu pozíciu a v tabuľke tureckej Super Lig sú s 20 bodmi druhí. Konkurenčné Fenerbahce sa naopak nachádza v hlbokej kríze, pričom mu s 10 bodmi patrí až pätnásta priečka a od zóny zostupu ho delia len dva body.