Trnava má v pláne reklamovať zelenú farbu na trávnik!

Na konci jesene 2017 na trnavskom trávniku stroj vtkal umelé vlákna do živého povrchu a vznikol hybridný povrch. Počas odvety s Legiou však lopta svietila na zeleno a niektorí hráči po záverečnom hvizde schádzali z ihriska ako z maliarskej fušky.

V posledných týždňoch aj Slovensko sužujú extrémne vysoké teploty. Zo zatvoreného štadióna sa vlhkosť odvádza ťažšie.

„Pred dvomi týždňami povrch zasiahli naraz dve plesňové choroby, ktoré sa prekrížili. V dôsledku toho sa poškodil trávnik v šestnástke pod severnou tribúnou a postupne sa to šírilo ďalej,“ povedal športovo-technický riaditeľ City Arény Branislav Kriška.

Na liečbu sa použili viaceré prostriedky, ktoré odporučila UEFA. „Počasie je proti nám. Polievať musíme, pretože by tráva vyschla, pri tom však zároveň vzniká vlhkosť a prichádzajú choroby. Veríme, že sa nám ju podarilo zastaviť,“ pokračoval Branislav Kriška. Aby bol pohľad na trávnik čo najviac estetický aj pre divákov pri televíznych obrazovkách, tak sa naň aplikovala farba.

„Použili sme ju asi piaty raz. Kým v predchádzajúcom období sme s ňou nemali problémy, teraz nám dodali farbu, ktorá nedosahovala požadovanú kvalitu.“ Aj preto začínajú v Trnave reklamačné konanie voči produktu.

„Nesedel odtieň a najmä samotné zloženie. Aj desať hodín po aplikácii farba zanechávala jasné stopy na hráčoch,“ dodal Kriška. „Veríme, že sa niečo také už nebude opakovať.“

Okolie štadióna a ulice mesta pred stretnutím monitorovali bezpečnostné zložky. K organizácii zápasu v Trnave sa pozitívne vyjadrili delegáti i špeciálne vyslaný bezpečnostný manažér UEFA.

„Jednotlivé zložky dostali vysoké hodnotenie. Neprišlo k žiadnemu narušeniu poriadku a výtržnostiam na štadióne či mimo neho. Oba sektory sa správali slušne a zamerali sa výlučne na povzbudzovanie. Riešiť sa bude len pyrotechnika v sektore hostí.“

Na nedeľu 12. augusta sa na trnavskom štadióne pripravuje koncert americkej speváčky Anastacie, ktorá je na veľkom európskom turné. Lístky sú v predaji, ale zrejme sa zmení dejisko konania, pretože speváčkino vystúpenie je na programe len dva dni pred odvetou 3. predkola Ligy majstrov.

„Nemáme to oficiálne potvrdené, ale akcia sa zrejme presunie do amfiteátra,“ informoval nás Kriška. Ak sa tak stane, ligový zápas Trnava – Michalovce sa odohrá v City Aréne a nebude sa presúvať na ihrisko do Zlatých Moraviec.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Share Button