Svetový pohár: Fantázia! Petra Vlhová v Semmeringu porazila všetkých aj so Shiffrinovou!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová excelovala v druhom kole piatkového obrovského slalomu Svetového pohára v Semmeringu, kde vybojovala svoje prvé pódium v kariére v obrovskom slalome.

Petra Vlhová prvýkrát v živote zvíťazila v obrovskom slalome a nechala za sebou aj najväčšiu konkurentku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá skončila “až” na piatom mieste. Celkovo je to už 17. pódium pre Slovenku!

Vlhová excelovala v piatkovom obrovskom slalome Svetového pohára a v rakúskom Semmeringu prvým víťazstvom vytvorila nové a rovno definitívne maximum slovenského lyžovania v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne.

“Všetci v tíme sme šťastní, lebo veľa sme pracovali a vyšlo to. Zároveň ma prekvapilo, že to bolo rovno víťazstvo. Podarilo sa mi spraviť dve dobré kolá, v prvom síce boli nejaké chybičky, ale dalo sa a v tom druhom som išla na plný plyn a jazda mi fakt vyšla. Som šťastná, že sa to podarilo nie tak ďaleko od Bratislavy a pred mnohými fanúšikmi, ktorí ma prišli povzbudiť, za čo im ďakujem,” vyznala sa Vlhová ešte zadýchaná v cieli do prenosových kamier.

Už v roku 2012 sa stal Semmering pre slovenské lyžovanie zasnúbeným strediskom, lebo Veronika Velez-Zuzulová tam vyhrala svoj prvý slalom SP a 17-ročná Vlhová 11. miestom dala o sebe prvýkrát vedieť vo svetovej zjazdárskej elite.