Fortuna liga: TOP 10 najväčších posíl pred jarnou časťou

Naša najvyššia futbalová súťaž zaznamenala okrem viacerých odchodov aj niekoľko zaujímavých príchodov. Najviac posilňoval bratislavský Slovan, ktorý do svojho mužstva opäť priviedol veľké množstvo legionárov.

Okrem toho sa však udialo hneď viacero zaujímavých presunov medzi jednotlivými mužstvami Fortuna ligy. Bez ohľadu na to, do ktorého mužstva títo hráči smerovali, sme vybrali desiatku tých, ktorí majú podľa nás najväčší potenciál sa presadiť.

10. Timotej Záhumenský
FC ViON Zlaté Moravce → DAC Dunajská Streda

ViON inkasoval na jeseň menej gólov ako Žilina či Trenčín a tri kolá pred koncom základnej časti stále živí nádej na postup medzi šesť najlepších. Svojimi výkonmi mu k dobrému umiestneniu pomohol aj ľavý obranca Timotej Záhumenský. Na svoje konto si okrem slušnej minutáže pripísal aj vysokú úspešnosť prihrávok. Vo veku 22 rokov je stále perspektívnym futbalistom a svoj výkonnostný štandard môže pod vedením ostrieľaného trénera Rossiho posunúť na ešte vyššiu úroveň.

9. Tomáš Vestenický
Cracovia Kraków → FC Nitra

Vestenický bol svojho času považovaný za veľký talent slovenského futbalu. Nie nadarmo dostal príležitosť v akadémii AS Rím. Po viacerých hosťovaniach zvolil prestup do poľskej Cracovie. Tej sa však v aktuálnej sezóne nedarí podľa predstáv a priestor na ihrisku dostávajú skúsenejší futbalisti. Aj preto je návrat domov rozumným riešením. Tréner Nitry Ivan Galád rád pracuje s mladými hráčmi a po odchode Filipa Balaja by to mal byť práve Vestenický, kto prevezme jeho rolu v mužstve.

8. Filip Balaj
FC Nitra → MŠK Žilina

O nádejného reprezentanta do 21 rokov sa podľa kuloárnych informácii zaujímali hneď viaceré kluby. Balaj si napokon zvolil Žilinu. Jeho šanca stať sa plnohodnotným členom zostavy A mužstva stúpla potom, čo sa vedenie MŠK zbavilo dvojice Otubanjo – Jankauskas. Talentovaný hrotový útočník už v minulosti potvrdil, že góly strieľať vie a pre žlto-zelených by mal byť platnou posilou v ofenzíve.

7. Boris Cmiljanič
Atlético Levante → ŠK Slovan Bratislava

Talentovaný rodák z Podgorice má za sebou angažmán v Holandsku a Španielsku. V krajine tulipánov si zahral za akadémiu PSV Eindhoven, zatiaľ čo na Pyrenejskom polostrove pôsobil v druholigovej Huesce a neskôr v Levante. Je typickým zakončovateľom, avšak pri hre s loptou má hlavu hore a rozmýšľa. O svoje miesto v zostave belasých sa bude musieť pobiť, keďže konkurencia v ofenzíve je veľká.

6. Arťom Suchockij
Zorja Luhansk → ŠK Slovan Bratislava

Hráč z kategórie hotových. Pre bratislavský Slovan by mal byť posilou, ktorá sa ihneď zaradí do základnej zostavy mužstva. Na jeseň pôsobil na Ukrajine, kde si na seba obliekal dres Zorji Luhansk. S klubom si zahral aj v skupinovej fáze Európskej ligy, kde si Zorja nepočínala vôbec zle. Okrem plnej minutáže v stretnutiach druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže si Suchockyj pripísal na svoje konto aj veľmi slušnú minutáž v najvyššej ukrajinskej súťaži, kde jeho klub čelil aj Dynamu Kyjev či Šachtaru Doneck, teda klubom, ktoré sa pravidelne zúčastňujú pohárovej Európy aj na jar.

5. Roland Černák
1.FC Tatran Prešov → DAC Dunajská Streda

Talentovaný mládežnícky reprezentant si svoj návrat do kádra Dunajskej Stredy vybojoval už po polroku svojho pôsobenia v Prešove. Na jeseň upútal pozornosť najmä gólmi. V celkovo súčte oboch súťaží ich zaznamenal dovedna osem. V Dunajskej Strede by mohol na jar vytvoriť ofenzívne duo s Erikom Pačindom. Do zostavy DAC však budú chcieť prehovoriť aj ďalší hráči. Pozícia nádejného útočníka je však omnoho lepšia, ako keď z klubu odchádzal.

4. Moha
Olimpik Doneck → ŠK Slovan Bratislava

Bratislavský Slovan bol na prestupovom trhu opäť najaktívnejší. Do svojho mužstva priviedol aj 24 – ročného rodáka z marockého Oujda. Moha Rharsalla, ako znie jeho celé meno, má za sebou úspešné pôsobenie na Ukrajine, kde bol hráčom Olimpiku Doneck. Na jeseň minulého roku patril k členom základnej zostavy mužstva a bol pri zrode jedenástich presných zásahov svojho mužstva. V Slovane by mal zvýšiť konkurenciu v krídelných priestoroch.

3. Joey Sleegers
NEC Nijmegen → AS Trenčín

Odchovanec Feynoordu prichádza do Trenčína so skúsenosťami z najvyššej holandskej súťaže. Podstatnú časť svojej kariéry síce strávil v druhej najvyššej súťaži, napriek tomu však treba uznať, že ide o hráča, ktorý by na jar mohol byť veľkým tromfom v rukách trénera Cifraniča. Sleegers by mal zvýšiť konkurenciu v strede poľa, kde má Trenčín k dispozícii hneď viacero gólových hráčov a spolu s El – Mahoudim a Ubbinkom by mohol vytvoriť holandskú mini-úderku, ktorá by mohla byť hlavne v domácom prostredí postrachom pre súperových brankárov.

2. Kenan Bajrič
Olimpija Ľubľana → ŠK Slovan Bratislava

Vysoký slovinský stopér by mal byť jednou z najväčších zimných posíl bratislavského Slovana. Bajrič má za sebou vyše sto odohraných stretnutí v najvyššej slovinskej súťaži, kde si na seba obliekal dres Olimpije Ľubľana. Okrem toho vie skvele čítať hru a je kvalitným hlavičkárom. O svoje miesto v zostave sa navyše bude musieť tvrdo pobiť, keďže konkurencia na stopérskom poste je v Slovane veľká.

1. Andraž Šporar
FC Bazilej → ŠK Slovan Bratislava

Šporar by mal v bratislavskom Slovane nahradiť Jakuba Mareša, ktorý počas zimnej prestávky zamieril do poľského Zaglebia Lubin. Podobne ako Bajrič, aj Šporar sa doposiaľ najviac presadil v domácej ligovej súťaži, kde si na seba obliekal dres Olimpije Ľubľana. Angažmán vo Švajčiarsku a Nemecku nemožno považovať za veľmi úspešné, napriek tomu, zápasová prax tomuto hráčovi nechýba. Za štyri sezóny strávené v najvyššej slovinskej súťaži zaznamenal 46 presných zásahov, čo činí priemer viac ako 11 gólov na jednu sezónu.

Foto: mskzilina.sk

Share Button

Pridaj komentár